Sorra jelennek meg a vállalkozásokat célzó pályázati felhívások – jelenleg zajlanak a társadalmi egyeztetések, 2024. júliusától pedig el lehet kezdeni benyújtani a támogatási kérelmeket.
A bonyolult pályázati rendszer és várhatóan szoros pontverseny miatt érdemes minél előbb elkezdeni a felkészülést!
Ingyenes szakmai konzultáció
Segítünk megtalálni, előkészíteni és elnyerni a megfelelő pályázati forrást.
Ha 30 nappal a leadási határidő előtt szerződik cégünkkel, elengedjük a pályázatírás fix díját és tisztán sikerdíj alapon elkészítjük a pályázati anyagukat.
A támogatást igénylők köre
A pályázaton indulhatnak azok a Magyarországi (Budapest is) megvalósítási helyszínnel rendelkező, kettős könyvvitelt vezető kis-, közép és nagyvállalkozások, amelyek:
✓ rendelkeznek legalább 2 teljes, 365 napos, lezárt üzleti évvel
✓ utolsó lezárt üzleti évük éves átlagos statisztikai létszáma legalább 12 fő
✓ nettó árbevétele a támogatási kérelem benyújtását megelőző, utolsó lezárt, teljes (365 nap) üzleti évben nem lehet alacsonyabb, mint 300 millió Ft;
✓ által az elmúlt 3 lezárt üzleti évben jóváhagyott osztalékok összege nem haladja meg az ugyanezen 3 üzleti évben elért adózott eredmények, valamint az ezen 3 évet megelőző utolsó üzleti év eredmény tartaléka összegének 50%-át
A) Kísérleti fejlesztés (A kísérleti fejlesztés tevékenységen elszámolni kívánt költségeknek el kell érnie az elszámolható összköltségének legalább 50%-át)
Kísérleti fejlesztés: a meglévő tudományos, technológiai, üzleti és egyéb, vonatkozó ismeretek és szakértelem megszerzése, összesítése, alakítása és felhasználása új vagy javított termékek, eljárások vagy szolgáltatások kidolgozása céljából. Ide tartozhatnak például az új termékek, eljárások vagy szolgáltatások fogalmi meghatározását, megtervezését és dokumentálását célzó tevékenységek is.
B) Ipari kutatás;
C) Új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek kialakítása;
D) A projekt céljához feltétlenül szükséges ingatlan beruházás;